2013. május 15., szerda

Jó ideje meg akartam írni a most következőt. Néhány hétig rágódtam azon, hogy ezt ide azért mégsem tehetem, mert a saját elveimet* köpöm szembe. Aztán kitaláltam, hogy megírom privát bejegyzésben, amit csak én láthatok, de egyszerűen vagy gyökér vagyok és nem találom, vagy itt ilyen nincs. Ami végül arra vett, hogy leírjam, az az, hogy majd öt év múlva végigolvasva a naplómat lássam honnan, hova jutottam. Az alábbi sorokat senki se tekintse az ajánlásomnak**, nem célom mások véleményének, gondolkodásmódjának befolyásolása. Következzen a coming out-om, hehe.

Pár hete megjelent itt egy interjú. Ebből két részletet szeretnék kiemelni:

"Harmadsorban hiszünk a szabadpiac, a szabad verseny, a szabad vállalkozás jólétet teremtő erejében. Képviseljük az egyén, a piac és a magántulajdon szabadságát. Magyarországon abszolút egyedülálló módon hirdetjük a kisméretű, hatékony és tisztakezű államot, elutasítjuk az államosítást, a centralizációt, a paternalizmust."

"Kezdjük a közoktatással. Itt a reform fő irányának azt tartom, hogy az oktatási intézményeket vissza kell adni a megújuló önkormányzatoknak. A helyi társadalom közvetlen ellenőrzése alá kell helyezni az általános és a középiskolákat egyaránt. A helyi társadalom az, amelyik a leginkább érdekelt benne, és így a leginkább ki tudja kényszeríteni a minőség javulását. A felsőoktatásban világméretű verseny van. Itt mindenekelőtt arra van szükség, hogy élesen megkülönböztessük a tanszabadságot és a tulajdonosi irányítást. Nagyon fontos, hogy a Fidesz jelenlegi törekvéseivel ellentétben helyreállítsuk a tanszabadságot, ugyanakkor az egyetemek irányítása és finanszírozása ne aszerint történjen, hogy épp ki a kedvesebb a kormányfő szívének. Kizárólag a minőség szelektáljon. Ne legyenek sehol államilag finanszírozott helyek, amelyeket elsősorban a jómódú szülők gyermekei foglalnak el. Mindenki fizessen tandíjat, kivéve a hátrányos helyzetű, ámde tehetséges diákok. A nyugdíjrendszerben hihetetlen kárt okozott az, hogy megszűnt a kötelező magán-nyugdíjpénztári rendszer. A kár nemcsak a felhalmozott vagyon eltékozlása, amivel egyébként sem csökkent az államadósság, hanem az is, hogy sikerült végzetesen meggyengíteni az öngondoskodásba vetett hitet."

Ez így fasza. Ezzel én így huszonpár évesen közel teljes mértékben azonosulni tudok. Persze ez sem jelenti azt, hogy lock lenne tavaszra, mert érdemes átnézni minden új társaságot, hogy milyen régi ismerős arcokat állít csatasorba, de azért nna. Nem rossz.

*Miszerint ez rám és csak rám tartozik és legalább én legyek olyan jó arc, hogy nem nyomom mások arcába a véleményemet.

**Szemben például az előző bejegyzéssel, mert a Faith No More tényleg gecijó és az egyetlen abszolút igaz válasz mindenre.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése